USD
4,7771
EURO
5,6101
ALTIN
189,3841

Eğitimde, kalite gazı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BURSAGAZ arasında “EFQM Avrupa Mükemmellik Modeli Eğitimleri İşbirliği Protokolü” imzalandı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda imzalanan törene İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve BURSAGAZ Genel Müdürü Markus Rapp katıldı.

Eğitimde, kalite gazı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

EFQM Avrupa Mükemmellik Modeli (European Foundation for Quality Management), boyutu ve sektörü ne olursa olsun tüm kuruluşlar tarafından kullanılabilen bir değerlendirme aracı olması sebebiyle kurum ve kuruluşlara, mükemmellik kavram ve kriterlerini dikkate alarak kendi değerlendirmelerini yapma, güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını tespit etme ve sürekli gelişim yaklaşımıyla gelişim planlarını hazırlama imkânı sunuyor.
Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü de bu kapsamda, EFQM Avrupa Mükemmellik Modelini kurum ve kuruluşlarında uygulamak üzere harekete geçerek İlimizdeki resmi okullarda görev yapan ve belirli niteliklere göre seçilen öğretmenlerden oluşan 32 kişilik İl Kalite Ekibi oluşturdu. Bu ekip, 2008 yılında EFQM Avrupa Kalite Büyük ödülünü kazanan BURSAGAZ’ın süreç yönetim ekibinden, 17 başlıktan oluşan program kapsamında eğitimler alacak.
Eğitim alan öğretmenler, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan özdeğerlendirme çalışmaları ve EFQM Avrupa Mükemmellik Modeli de dahil olmak üzere belirlenmiş program kapsamında yetiştirilecek ve uygulamanın yaygınlaştırılması konusunda ilerleyen dönemlerde eğitimler verecek.
İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, imzalanan işbirliği protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve BURSAGAZ’ın böyle bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer almasından dolayı BURSAGAZ Genel Müdürü Markus Rapp’a teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM