USD
6,0197
EURO
6,9241
ALTIN
229,3776

Edebali, Ankara’da temaslarda bulundu

Ankara’da bir dizi temasta bulunan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, ilçede yürütülen projeler hakkında ilgili bakanlara bilgi verdi.

Edebali, Ankara’da temaslarda bulundu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve ilçe yöneticileriyle birlikte Ankara’da bir dizi temasta bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’la AK Parti Grup Toplantısı öncesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya gelen Başkan Edebali, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Yıldırım Bayezid Han’ın isminin yaşatıldığı kadim ilçemizdeki hemşehrilerimizin selamlarını ilettik” dedi.

Başbakan Yardımcılığı’na atanan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı ziyaret eden Başkan Edebali, Yıldırım’da yürütülen çalışmalar hakkında bakanlara bilgi verdi. Bursa’nın kabinede Başbakan Yardımcılığı ile temsil edilmesinin şehir için önemli bir şans olduğuna da işaret eden Başkan Edebali, “Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu, milletvekilliği sürecinde de her zaman yanımızda oldu. Yıldırım’ın kaderini değiştirecek vizyon projelerimizin hayata geçirilmesi için Ankara’da yürüttüğümüz temaslarda hiç bir zaman bizi yalnız bırakmadı. Görev süresi boyunca adeta Yıldırım’ın gönül elçisi gibi çalıştı. Bundan dolayı hem yeni görevinde başarılar dilemek hem de Yıldırımlılar adına Sayın Başbakan Yardımcımıza teşekkür etmek için kendisini ziyaret ettik” dedi.

‘DÖNÜŞÜM BİRÇOK SORUNU ÇÖZECEK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da makamında ziyaret eden Başkan Edebali, ilçede yürütülen kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi verdi. Kentsel dönüşüm projelerini uygulamaya koymadan önce çok detaylı bir fizibilite çalışması yaptıklarını aktaran Başkan Edebali, “Dönüşüm yapılacak bölgedeki insanlarımızın sosyo-ekonomik durumlarından eğitim düzeylerine, suç oranlarından sosyal beklentilerine kadar araştırmalar yaptık. Planlarımızı bu veriler doğrultusunda oluşturduk. Projelerimiz tamamlandığında bu sorunların büyük bölümü kendiliğinden çözüme kavuşacak. Biz kentsel dönüşümü sadece binaların dönüşümü olarak değerlendirmiyoruz. Dönüşüm hamlemizle birlikte sosyal sorunlarını çözmüş, huzurlu ve mutlu bir şehir inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘SAYIN BAKANIMIZ HEYECANIMIZI PAYLAŞTI’

Türkiye’nin en kapsamlı kentsel dönüşüm hamlelerinden birisini başlatırken en önemli destekçilerinden birisinin Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki olduğunu aktaran Başkan Edebali, “Sayın Bakanımız görevine başladığı ilk günden itibaren bizim heyecanımızı hep paylaştı. Projelerimizi yakından takip ederek, desteğini hiç bir zaman esirgemeyen Sayın Bakanımız, özellikle Ankara Yolu’nun altındaki 6 mahalledeki imar düzeninin değiştirilmesi ve Millet Mahallemizdeki SİT sorunun çözülmesi konusunda  çok önemli gayretler sarf etti. Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’mizin kendisini çok heyecanlandırdığını ve gittiği her yerde bu merkezi örnek gösterdiğini söylüyor. İnşallah en kısa sürede Sayın Bakanımızı Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’mizde ağırlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘YILDIRIM ANKARA’DA ÇOK GÜÇLÜ’

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile Yiğitler’de yapımı devam eden Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin inşaatı hakkında istişarelerde bulunduklarını bildiren Başkan Edebali, “Spor Şehri Yıldırım hedefimiz doğrultumuzda Bakanlığımızın desteği ile önemli çalışmalara imza atıyoruz. İlçemizde uluslararası spor şampiyonaları düzenliyoruz. Yeni kompleksin tamamlanmasıyla birlikte çok daha büyük organizasyonlara imza atacağız” dedi. Yeni Yıldırım’ı inşa ederken Ankara’nın desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini vurgulayan Başkan Edebali, “Yıldırım’da hayata geçirilen ve geçirilecek olan dev projeler, merkezi idare ile yerel yönetimin iş birliği ve uyumunun en güzel örneğidir. Ankara’daki temaslarımızda bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan ve problemlerimizle kendi derdiymiş gibi dertlenen Bursa Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Şahin’e, yine Yıldırım’ın kaderini değiştirmek için çıktığımız yolda en önemli yol arkadaşlarımız olan İlçe Başkanımız Sayın Hüdayi Yazıcı ve yönetici arkadaşlarımıza da Yıldırımlılar adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM