USD
3,8685
EURO
4,5492
ALTIN
156,2214

“DOSAB, Bursa´ya örnek oluyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) Başkanı Halil Ersan Özsoy ve yeni yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Başkan Altepe, Bursa’ya hizmet etme gibi yükümlülüğünde DOSAB’ın örnek bir kuruluş olduğunu söyledi.

“DOSAB, Bursa´ya örnek oluyor”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

5 Mayıs’ta yapılan genel kurulla görevine yeni seçilen DOSAB yönetimi, Başkan Altepe’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Ankara Yolu’ndaki başkanlık binasında gerçekleşen görüşmede, Bursa ve sanayi yatırımları gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, DOSAB Başkanı Halil Ersan Özsoy ve yönetim kurulu üyelerini göreve seçilmeleri nedeniyle kutladı. Yaptığı konuşmada DOSAB’ın Bursa’nın gözbebeği olduğunu dile getiren Başkan Altepe, 14 yıllık belediye başkanlığı boyunca en çok destek aldığı sanayi bölgesinin DOSAB olduğunu hatırlattı. Osmangazi Belediye Başkanı iken hayvan barınağının yeminin dahi DOSAB tarafından finanse edildiğini vurgulayan Başkan Altepe, bugün de gerek Bursa gerek Türkiye gerekse Balkan ülkelerinde yapılan yatırımların çoğunun DOSAB’da işletmeleri bulunan işadamlarının katkılarıyla olduğunu ifade etti. DOSAB’da tam anlamıyla Bursalılık bilincinin yerleştiğini, bunu gittiği her yerde dile getirdiğini belirten Başkan Altepe, “Bizim Büyükşehir olarak destek talep ettiğimiz ve geriye çevrilmediğimiz bir yer burası. Diğer sanayi bölgelerinden bu oranda destek görmedik. ‘Balkanlarda cami var, restore edilecek yapı var’ dediğimizde, ‘Şurada şu sünnet cemiyeti, şurada şu organizasyon var’ dediğimizde, ‘Bize ne?’ demiyorlar. Ben tüm DOSAB’lı sanayicilere teşekkür ediyorum. Keşke diğer sanayi bölgeleri de DOSAB’ı örnek alsa” dedi.

Başkan Altepe, konuşmasında Bursa’da yaşayan ve şehrin ekmeğini yiyen herkesin Bursa’ya hizmet etme gibi bir yükümlülüğünün bulunduğunu dile getirdi. Eskiden belki bunların mümkün olmadığını fakat büyüyen şehir ve ülkenin, gelişen sanayinin sorumlu olanları bazı konularda duyarlı hale getirdiğini söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’ya, insanlığa karşı bir şeyler yapmak hepimizin görevi. Biz DOSAB’la birlikte onu yapıyoruz” diye konuştu.

DOSAB Başkanı Halil Ersan Özsoy ise ellerinden geldiğince ve güçleri yettiğince Bursa ile Büyükşehir’in yanında olduklarını söyledi. Ulusal ve uluslararası ölçekte 450 firma ile Bursa’nın en büyük, Türkiye’nin de sayılı sanayi bölgelerinden biri olduklarını kaydeden Özsoy, yürüttükleri faaliyetler hakkında Başkan Altepe’yi bilgilendirdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM