USD
4,7229
EURO
5,4786
ALTIN
194,4961

Doğaseverler ´Zafer´ için zirveye yürüdü

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Dağcılık Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Bursalı doğaseverler 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşünde bir araya geldi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törenin arından Hünkar Köşkü’nden yürüyüşe başlayan doğaseverler yaklaşık 9 kilometre kat ederek Zeyniler’de etkinliği tamamladı.

Doğaseverler ´Zafer´ için zirveye yürüdü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bursalı doğaseverler 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı farklı bir etkinlikle kutladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Dağcılık Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen etkinlikte Atatürk Anıtı önünde toplanan doğaseverler saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra araçlarla Hünkar Köşkü’ne gelen doğaseverler, adımlarını ‘zafer yürüyüşü’ için attı. Patika yollardan yürüyüşe başlayan doğaseverler, yaklaşık 9 kilometre kat ederek Zeyniler Köyü’ne ulaşarak, etkinliği tamamladı.

Kazbek’te zirve yaptılar
Öte yandan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım desteğiyle Bursalı dağcılar, Gürcistan Rusya sınırında bulunan Kazbek Dağı’nda zirve yaptılar. Dağcılık Federasyonu Bursa İl Temsilcisi Nazif Makas’ın kafile başkanlığında Bursa’da faaliyet gösteren 17 dağcılık kulübünden 33 dağcı, Kazbek tırmanışına katıldı. Gürcistan Rusya sınırındaki 5047 metre yükseklikteki Kazbek Dağı tırmanışında kar ve buzla kaplı zirveye Bursa ekibinden 25 dağcı ulaştı, 8 dağcı ise 4200 metrelerden ana kampa geri döndü. İl Temsilcisi Nazif Makas, ilk defa Kazbek dağına bu kadar kalabalık bir ekip ile tırmanış yapıldığını söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM