USD
4,7073
EURO
5,5003
ALTIN
197,1563

Delikanlılığa hep birlikte adım attılar

Yıldırım Belediyesi Cazibe Merkezi’nde düzenlenen toplu sünnet şölenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan, sünnet şölenine katkıda bulunan hayırseverler ve sünnet olan çocukların aileleri katıldı.

Delikanlılığa hep birlikte adım attılar
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sünnet çocukları ile tek tek ilgilenen ve hediyeler veren Başkan İsmail Hakkı Edebali, gerçekleştirdikleri etkinlikle çocukların mutluluğuna ortak olmanın manevi hazzını yaşadıklarını söyledi. Kültürü yaşatmada bu tarz etkinliklerin önemine değinen Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak yaptığımız bu projeyle hem bu geleneği yaşatıyoruz hem de toplumdaki sosyal yardımlaşma duygusunun güçlenmesine katkı sağlıyoruz. Bizi, diğer toplumlardan ayıran en büyük özelliğimiz, birlik, beraberlik ve bütünlüğümüz” dedi.

 

“GELENEKLERİMİZİ YAŞATIYORUZ”

 

Yıldırım Belediyesi olarak kültürel değerlere verdikleri önemle toplumun bir arada güçlü bir şekilde olmasına katkı sağlamaya devam ettiklerini belirten Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sünnet geleneği hem değerlerimizi muhafaza etme adına hem de inancımızın gereği bizim için çok önemli. Merasimini gerçekleştirdiğimiz, çocuklarımızın hayatları boyunca hatırlayacakları bu günü en iyi şekilde geçirmeleri için böyle bir etkinliğe imza atarak, yavrularımızın ve ailelerinin mutluluğunu paylaşıyoruz. Bir taraftan Yıldırım’ın kaderini değiştirecek fiziki projeleri birer birer uygulamaya koyarken, bir taraftan da sosyal dönüşümü gerçekleştirmek adına insana dokunan hizmetler üretiyoruz. Bu güzel etkinlikte her zaman olduğu gibi bizleri yalnız bırakmayan milletvekilimiz Bennur Karaburun’a ve katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

“GÜCÜMÜZÜ PEKİŞTİRİYORUZ”

 

Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Ömer Aykan ise gerçekleştirilen sünnet şöleni ile manevi birlikteliklerin Yıldırım’da güçlü bir şekilde pekiştirilmesine katkı sunduklarını söyledi. Ömer Aykan, programın gerçekleştirilmesinde katkı sağlayan başta Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali olmak üzere hayırseverler ve şölene gelerek çocukları yalnız bırakmayan ailelerine teşekkür etti. AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun da düzenlenen etkinliğin toplumsal birlik ve beraberliğe çok önemli katkı sağladığını söyleyerek “Bizi biz yapan hasletlerimizi yaşatma konusunda gösterdiği gayretlerden dolayı Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali ve emeği geçenleri kutluyorum. Bugün burada mutluluğunu paylaştığımız çocuklarımıza hayatlarında başarılı olmalarını diliyorum” şeklinde görüşlerini belirtti. Program sonunda Başkan İsmail Hakkı Edebali ve beraberindekiler sünnet çocukları ve aileleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM