USD
4,8569
EURO
5,6789
ALTIN
194,3792

Davutdede Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi Tamamlanıyor

İşlevsel mahalle konaklarıyla vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren hizmet birimlerini ilçeye kazandıran Yıldırım Belediyesi, Davutdede Mahallesi’ne aile sağlığı merkezi hüviyetinde modern bir tesis kazandırıyor.

Davutdede Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi Tamamlanıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İlçe sakinlerinin sağlık hizmetlerinden kısa sürede faydalanması amacıyla aile sağlığı merkezlerini Yıldırım’a kazandırmanın yanında mahalle konaklarında da aile hekimliği birimleri oluşturan Yıldırım Belediyesi’nin, Davutdede ile Şükraniye ve Anadolu mahallesi sakinlerinin faydalanacağı hizmet biriminde inşaat aşaması tamamlandı. 457 metrekare alana sahip mahalle konağında muhtarlık ofisinin yanı sıra, 5 muayene odası, engelli hasta muayene odası, gebe izlem ve aile planlaması odası, aşı ve bebek-çocuk izlem odası, emzirme odası, laboratuvar ile eğitim ve toplantı odası bulunuyor.

İHTİYACA GÖRE HİZMET

Mahalle konaklarının vatandaşlara sunulan eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel hizmetlerle önemli ihtiyaçlara cevap verdiğini vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Mahalle konaklarımızı, inşa edildiği bölgelerdeki hemşehrilerimizin taleplerine göre oluşturmaya büyük önem veriyoruz. Okul öncesi eğitim sınıflarından YIL-MEK kurs merkezlerine, muhtarlık ofisinden aile hekimliğine birçok farklı şekilde dizayn edilen mahalle konakları, bulunduğu bölgelere önemli artı değer katıyor. Davutdede Mahallesi sakinlerimizin talepleri doğrultusunda aile sağlığı merkezi ağırlıklı olarak hizmet verecek mahalle konağı, yakın çevredeki mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da sağlık hizmetlerine yürüyüş mesafesinde ulaşabilecekleri önemli bir birim olacak. Bünyesinde muayene odaları, çocuk ve bebek bakım odaları ile laboratuvarı bulunan mahalle konağında, Davutdede Mahallesi sakinlerimizin yanı sıra Şükraniye ve Anadolu mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız da sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek. Öte yandan mahalle konağının yanında bulunan eski parkın yerine insanlarımızın spor yapabileceği ve dinlenebileceği, çocukların doyasıya oynayarak eğleneceği yeni ve modern bir parkı da kazandırıyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM