USD
4,8559
EURO
5,6790
ALTIN
194,3162

Caz Tatili’ne muhteşem final

Uluslararası Nilüfer Caz Tatili Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” & Friends konseri ile sona erdi.
Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili’nin kapanış konserini Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” & Friends verdi. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleşen konsere caz tutkunlarının ilgisi büyüktü.

Caz Tatili’ne muhteşem final
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Konserde Hafızoğlu ve arkadaşları seslendirdikleri eserlerle büyüledi. Konsere yeni çıkacak albümlerinden ‘Girdik’ adlı parçayla başlayan Ediz Hafızoğlu ve ekibi, solistler Elif Çağlar ile Ülkü Aybala Sunat’ın başarılı performansıyla hayranlarına müzik ziyafeti sundu. ‘Kül, Uzaklarda, Artiz Kahvesi’ gibi eserlerin yanı sıra birçok yerli yabancı besteleri de başarıyla seslendiren ekip, konser sonunda ayakta alkışlandı.
Nilüfer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, iki saati aşkın konser sonunda Hafızoğlu ve arkadaşlarına çiçek vererek Başkan Mustafa Bozbey adına teşekkür etti.
Kendilerine Bursalılarla buluşma imkanı sunduğu için Başkan Mustafa Bozbey’e teşekkür eden Ediz Hafızoğlu, “Nilüfer Belediyesi gerçekten kültür sanat adına büyük işlere imza atıyor. Genelde belediyeler türkü veya pop alanında ünlü isimleri açık hava konserlerine getirir ve göğsünü kabartır” dedi.
Ediz Hafızoğlu konser öncesi Davul Atölyesi de düzenleyerek meraklıları ile buluşup davulun kullanımına dair soruları cevapladı.
28 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Nilüfer Caz Tatili çok sayıda renkli etkinliğe sahne oldu. İki bin 400 sanatseverin takip ettiği festivalde Maden Öktem Ersönmez, Renaud Garcia Fons, Fatih Erkoç Quartet, İstanbul Kâinat Radyosu, Ediz Hafızoğlu ‘Nazdrave’ & Friends konserleri ile Bursa’da caz şöleni yaşandı. Ayrıca festival kapsamında caz müziği temalı La La Land ve Whiplash filmleri gösterime girerken, caz müziğinde davulun kullanımına dair Ediz Hafızoğlu ile Davul Atölyesi yapıldı.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM