USD
3,8685
EURO
4,5492
ALTIN
156,2214

BUSMEK yüzleri güldürmeye devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin en değerli hizmetlerinden biri olan BUSMEK, Bursa sınırlarını aşan çalışmaları, birbirinden güzel etkinliklerde açılan sergileri ve yepyeni kurslarıyla vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

BUSMEK yüzleri güldürmeye devam ediyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Bursa’ya her alanda değer katmaya devam eden BUSMEK, bu yıl 20.’si gerçekleştirilen ‘Geleneksel Huzurevi Kermesi ve Yiyecek Şenliği’ne 2 farklı noktada açılan stantlarıyla destek oldu. Erikli Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri alanında eğitim alan kursiyerlerin hazırladığı lezzetler kermeste satışa sunulurken, diğer stantta ise huzurevine bağış amacı ile kurs merkezlerinde üretilen ürünler sergilendi. Yoğun bir tempoda üretim faaliyetlerini sürdüren BUSMEK, ‘İznik Çini Festivali’nde de ilgi odağı oldu. Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik Kaymakamlığı ve İznik Belediyesi ortaklığıyla bu yıl 3. kez düzenlenen ‘İznik Kültür Sanat Çini Festivali’nde BUSMEK İznik Kurs Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserleri büyük beğeni topladı.

BUSMEK eğitimleri şimdi de Saraybosna’da
BUSMEK, yurtdışı eğitim faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor. Arnavutluk ve Karadağ’dan sonra, şimdi de Bosna-Hersek Saraybosna’daki Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle sağlanan eğitim çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. 2017 yılında Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü tarafından açılan Hüsn-i Hat, Ney, Türk yemekleri, Osmanlı Türkçesi, dikiş-nakış ve örgü gibi kursların yanı sıra BUSMEK desteği ile tezhip kursu da açılarak Bosna-Hersekliler’den yoğun ilgi gördü. 4 grup hâlinde 40 öğrencinin katılım gösterdiği kurs ilk mezunlarını verdi. Eğitimlerin ardından kursiyerlerle sertifika töreni ile hat ve tezhip sergisi gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Sedat Okumuş ve BUSMEK Proje Yöneticisi Eyüp Arda kursiyerlere sertifikalarını vererek başarılarının devamını diledi. Saraybosna Yunus Emre Enstitüsü yetkililerine de hediyeler verilen programda katılımcılar, tezhip sergisini ilgiyle gezdi.

BUSMEK’te yaz kursları kayıtları başladı
BUSMEK, 10-15 yaş grubu (çocuk) ve 16 yaş ve üzeri yetişkinlerin ayrı gruplar halinde aldığı eğitimler sayesinde yaz dönemini de dolu dolu geçiriyor. Katılımcılar bir yandan eğitim alırken diğer taraftan sosyalleşerek boş vakitlerini değerlendirme fırsatı buluyorlar. BUSMEK yaz kurslarında, 30 eğitim merkezi ve 220 branşla çocuk ve yetişkinlere eğitimler veriyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerler BUSMEK katılım belgesi veya sertifika alabilecek. Yaz kursundaki branşlar için başlayan kayıtlar 25 Temmuz Salı gününe kadar devam edecek. Kurslara katılmak isteyenler BUSMEK kurs merkezlerinden veya http://busmek.bursa.bel.tr/ adlı siteden başvuru yapabilirler.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM