USD
4,8576
EURO
5,6791
ALTIN
194,3435

BUSİAD vize krizini değerlendirdi

BUSİAD Yönetim Kurulu BaşkanıGünal BAYLAN ‘ın yaptığı açıklma şu şekilde; Son dönemde Türkiye’nin bazı batı ülkeleri ile olan siyasi ilişkilerinin, Cumhuriyet tarihi boyunca belki de hiç olmadığı kadar gerildiğine tanık oluyoruz….

BUSİAD vize krizini değerlendirdi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yaşanan söz konusu gerilimler, siyasi ve politik arenada farklı sesler bulsa da, bu gerilimlerin ekonomiye yansımaları genelde olumsuz olmaktadır. Son olarak ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize meselesi de bunlardan biridir.  Doğu ile batı arasında adeta bir köprü görevi gören Türkiye, söz konusu bu özelliğini tarih boyunca hemen hemen her alanda sürdürmüştür. Türkiye günümüzün coğrafi, ekonomik ve siyasi konjonktür gereği bir taraftan dünyanın değişen dengelerini gözetmek, diğer taraftan da batı ile olan mevcut müttefiklik ilişkilerini sürdürmek durumundadır.

 

İş dünyası olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği “Yurtta Sulh, cihanda Sulh” ilkesinin tüm dünya ülkeleri tarafından kabul görmesini ve her ne yaşanırsa yaşansın, iki ülke arasındaki diplomatik kanalların her zaman açık tutularak söz konusu krizlerin mantık ve sağduyu çerçevesinde hızla çözülmesini bekliyoruz.

 

Saygılarımla,

 

 

 

Günal BAYLAN

 

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM