USD
3,8685
EURO
4,5492
ALTIN
156,2214

Bursalı sanayiciye moral desteği

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 200’ün üzerinde Bursalı firmanın katıldığı 23. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı’nda (EVTEKS), Bursalı işadamlarının stantlarını ziyaret ederek moral desteği verdi.

Bursalı sanayiciye moral desteği
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İstanbul Fuarcılık tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) işbirliğiyle düzenlenen 23. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), CNR EXPO Fuar Merkezi´nde yapıldı. Fuar, sektördeki trendleri, en yeni tasarımları ve ürünleri sergileyerek, katılımcılara yeni pazarlar oluşturma, dünyaya açılma ve ihracat hacmini geliştirme gibi birçok olanak sundu. İspanya, İtalya, Fransa, Yunanistan, Çin, Portekiz Fas, Avusturya, Almanya, Makedonya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Endonezya, Hindistan, Mısır, Hollanda, Bulgaristan ve Bosna Hersek gibi ülkelerin katılımcılarını ağırlayan fuara, 120 ülkeden 150 binin üzerinde ziyaretçi katıldı. Aralarında Rusya, Gürcistan, Sırbistan, Romanya, Lübnan, Fas, Ürdün, Bosna Hersek, Körfez ülkelerinin de bulunduğu 20´nin üzerinde ülkeden alım heyetleri, “B2B İkili İş Görüşmeleri” programı kapsamında fuarda katılımcı firmalarla bir araya geldi. Ekonomi Bakanlığının davetlisi olarak 48 ülkeden de alım heyetleri fuara katıldı.

Bursalı firmalara destek
Türkiye’nin en önemli tekstil sanayi merkezlerinden biri olan Bursa da stantta 200’ün üzerinde firma ile temsil edildi. Bursalı sanayiciler, yeni ürünlerini uluslararası alanda vitrine çıkarırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Bursalı firmaları fuarda yalnız bırakmadı. Bursalı firmaların stantlarını tek tek geçen Başkan Altepe, işadamlarıyla sohbet etti. Bursa’da ekonomiden turizme, kırsal kalkınmadan ticaretin gelişmesine kadar her alanda önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Altepe, “Bu fuar Türkiye’nin en büyük ev tekstil fuarı. Bursa’dan da 200’ün üzerinde firma ile bu fuarda güçlü bir şekilde yer alıyoruz. Böylelikle Bursa’nın tekstildeki gücünü de uluslararası piyasalara bir kez daha göstermiş olduk. Fuarın tüm firmalarımız için hayırlı ve bereketli geçmesini diliyorum” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM