USD
3,9292
EURO
4,6553
ALTIN
163,1712

Bursa’da Son 2 Ayda 700 Şirket Faaliyete Geçti

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2017 yılında Odaya üye olan firmalarla tanışma toplantısında buluştu. Başkan Burkay, Bursa’da Ocak ve Şubat aylarında Oda’ya kayıtlı 700 firmanın faaliyete geçtiğini belirterek, “‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ inancıyla hareket eden şirketlerimiz sayesinde kentimiz ve ülkemiz yeni başarılara imza atıyor” dedi.

Bursa’da Son 2 Ayda 700 Şirket Faaliyete Geçti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 2017 yılında Oda’ya üye olan iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. BTSO Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen tanışma toplantısında konuşan Başkan Burkay, 37 bin üyesiyle büyük bir aile olan BTSO’nun 51 meslek komitesi ve 20 sektörel konseye sahip olduğunu söyledi. Bursa’nın Türkiye’nin üretim ve ihracat merkezi olduğunu kaydeden Burkay, Bursa’da son 2 ayda 700 firmanın faaliyete geçtiğini söyledi. Bu rakamın Türkiye’deki birçok odanın toplam üye sayısından fazla olduğunu kaydeden Başkan Burkay, “Bu, Bursa’mızın ve Türkiye’mizin geleceğine olan güvenin bir sonucudur. Ülke ve kent ekonomimize güç katan müteşebbislerimizi yürekten kutluyorum” diye konuştu.

 

“REKABETİN ZORLU YOLCULUĞUNDA FİRMALARIMIZIN YANINDAYIZ”

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Bursa’nın ekonomideki performansı ile Türkiye’nin lider şehirlerinden birisi olduğunu dile getirdi. Bursa ve Türkiye için çok önemli projeleri hayata geçirdiklerinin altını çizen Başkan Burkay, “Rekabet şartlarının gittikçe zorlaştığı dünyada, üyelerimizin elini güçlendirecek birçok çalışma ve proje yürütüyoruz. Firmalarımızı uluslararası rekabette söz sahibi yapacak bu projelerden tüm üyelerimizin yararlanmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“FİRMALARIN REKABETÇİ KİMLİĞİNE GÜÇ KATIYORUZ”

BTSO Başkanı Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesiyle 4 bine yakın iş dünyası temsilcisini 100’ün üzerinde yurt dışı organizasyonuyla buluşturduklarını kaydetti. Ticari Safari Projesi ile de 9 bin 500’e yakın yabancı firma temsilcilisini Bursalı firmalarla bir araya getirdiklerini de ifade eden Başkan Burkay, “Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında fuarlara katılan her firmamıza KOSGEB ile birlikte önemli destekler veriyoruz. Bu organizasyonlarla firmalarımızın dış ticaretini artırarak rekabetçi kimliğini güçlendiriyoruz” diye konuştu.

 

“TALEPLERİMİZ ANKARA’DAN HIZLI BİR ŞEKİLDE KARŞILIK BULUYOR”

Mükemmeliyet merkezlerinin yer aldığı BUTEKOM ile sektörlerin ileri teknolojili üretimine destek olduklarını ifade eden Başkan Burkay, BTSO MESYEB ile de mesleklerin uluslararası standartlara dönüşümüne öncülük ettiklerini vurguladı. BUTGEM ile sektörlere nitelikli iş gücü yetiştirdiklerini belirten Başkan Burkay, “BTSO çatısı altında faaliyet gösteren bu merkezlerimiz, üyelerimizin talepleri doğrultusunda hayata geçirildi” dedi. BTSO’da her ay bir üst düzey misafiri iş dünyası temsilcileri ile buluşturduklarını da hatırlatan Başkan Burkay, “Sektörlerimizin gündemindeki konularını rapor halinde bakanlarımıza ve ilgili kurumlarımızın en yetkili isimlerine sunuyoruz. Bu taleplerimiz, Ankara’da hızlı bir şekilde karşılık buluyor. Bu noktada firmalarımızın katkıları ne kadar güçlü olursa, çalışmalarımız da o kadar verimli olacaktır” ifadelerini kullandı. Başkan Burkay, Bursa ticaret ve sanayi hayatına yatırımlarıyla büyük güç katan firmalara da iş hayatında başarılar diledi.

 

ÜYELERDEN BTSO’YA TEŞEKKÜR

BTSO Üyesi Vural Çelik, firma olarak BTSO’nun öncülüğünde devam eden fuarcılık çalışmalarının sonuç odaklı olduğunu ifade ederek, Küresel Fuar Acentesi Projesi’nin sunduğu fırsatlarından yararlanacaklarını kaydetti. Uluşehir Yangın Danışmanlık Eğitim Hizmetleri Şirket Müdürü Orhan Doğan ise BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a eğitim alanında gerçekleştirdiği çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Tekcan Ticaret Şirket Sahibi Esra Deniz ise kadın girişimcilere yönelik çalışmalarından dolayı BTSO’yu tebrik etti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM