USD
3,9237
EURO
4,6096
ALTIN
162,2761

Bu tesis Erikli’ye değer katacak

Erikli Mahallesi’nde yapımı süren spor tesisi tamamlandığında mahalleye artı değer katacak. Spor ve sosyal tesis olarak Yıldırımlılara hizmet verecek Erikli Spor Tesisi, 800 metrekare halı saha, 220 metrekare spor ve sosyal tesis binası olarak bölgedeki çocuklara ve gençlere hizmet verecek.

Bu tesis Erikli’ye değer katacak
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yapılan yatırımlarla ilçeyi tam anlamıyla spor şehri kimliğine kavuşturmayı amaçladıklarını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemiz 250 bin genç nüfusuyla spor için büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli doğru şekilde kullanarak sporda marka şehir hedefini tam anlamıyla yerine getirmek için spor tesisi yatırımlarımızı Yıldırım’a kazandırıyoruz” dedi.

 

‘ŞAMPİYONLAR YILDIRIM’DA YETİŞECEK’

 

Spor şehri hedefine yakışır önemli vizyon projelerden birinin de, Türkiye’nin en büyük spor kompleksini Yıldırım’a kazandırmak olduğunu vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, Türkiye’nin en büyük spor kompleksinin inşasına başladık. Bünyesinde 2 bin 500 kişilik çok amaçlı kapalı spor salonu, yüzme havuzları, spor fabrikası adını verdiğimiz birçok spor dalını barındıran, bütün Yıldırımlı çocukların ve gençlerin istifade edebileceği yegane bir tesis olacak. Genç kuşaklarımızı, çocuklarımızı geleceğe taşırken ilme, tarihe, kültürel değerlerine bağlı olarak sporla yetiştirecek olmaktan dolayı da ayrıca heyecanlıyız. Çocuklarımız ve gençlerimiz burada spor yapıp sosyal ve kültürel tesislerden istifade ederken aynı zamanda da uluslararası büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak olmanın mutluluğu içerisindeyiz” diye konuştu.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM