USD
3,8281
EURO
4,5147
ALTIN
153,7949

BTSO Dünyalı Alıcılsrı Üyeleriyle Buluşturdu

Bursa ekonomisinin potansiyelini artıran hamlelere imza atan BTSO, Ticari Safari ve Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) projeleri kapsamında 3 yılda 10 bin kişilik alıcıyı Bursa iş dünyası ile buluşturdu.

BTSO Dünyalı Alıcılsrı Üyeleriyle Buluşturdu
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Sadece Ur-Ge projeleri kapsamında 1 yılda düzenlenen 5 alım heyeti organizasyonuyla 1000’e yakın yabancı alıcı Bursa’ya geldi. Bursa ekonomisinin ihracat odaklı büyümesini hedeflediklerini belirten BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Daha fazla üretim, istihdam ve ihracatla kentimizi gelecek hedeflerine ulaştırıyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin üretim üssü Bursa’da kentin ortak aklını harekete geçirerek gerçekleştirdiği makro projelerle ekonomiye değer katan BTSO, üyelerinin uluslararası alanda da söz sahibi olması adına çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’nin 2. büyük ihracatçı kenti Bursa, BTSO öncülüğünde düzenlenen alım heyeti programlarıyla yabancı alıcıları Bursa’da ağırlıyor. Ticari Safari kapsamında 80’i aşkın ülkeden gelen alım heyetlerinin sayısı 10 bine ulaştı. Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme Projesi (Ur-Ge) kapsamında düzenlenen alım heyeti organizasyonları sayesinde de BTSO üyelerinin ihracat ve rekabetçiliğini güçlendiriyor.

UR-GE İLE BİR YILDA BİN ALICI

Türkiye’nin en fazla Ur-Ge projesi geliştiren ve bu projeleri aynı anda yürüten tek oda konumunda olan BTSO, alım heyeti organizasyonlarıyla da fark oluşturuyor. Ur-Ge çalışmaları kapsamında bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe 31 Mayıs-2 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılan alım heyeti organizasyonuna 20 ülkeden 150 yabancı firma temsilcisi, Eylül 2016 ve Mart 2017 tarihlerinde tekstil sektörüne yönelik düzenlenen alım heyetine 400 firma temsilcisi, Nisan ayında gerçekleştirilen gıda alım heyeti organizasyonuna ise 20 ülkeden 160 firma temsilcisi Bursa iş dünyası ile bir araya geldi. Böylece sadece Ur-Ge projeleri kapsamında düzenlenen 5 alım heyetleriyle son 1 yılda bin yabancı alıcı Bursa’ya gelmiş oldu.

 

26 ÜLKEDEN 225 KİŞİLİK TEKSTİL ALIM HEYETİ BURSA’YA GELİYOR

BTSO şimdi de alım heyetleri programı kapsamında yeni bir organizasyona daha imza atıyor.  Tekstil Ur-Ge Projesi ile 10-14 Mayıs tarihleri arasında giysilik kumaşlar sektörüne yönelik alım heyeti, Merinos AKKM’de gerçekleştirilecek organizasyonda 50’ye yakın Bursalı firmanın yeni koleksiyonlarını inceleyecek. Organizasyona 225 yabancı firma temsilcisi katılacak. Başta Rusya, Fas, İran ve Belarus olmak üzere 20 ülkeden gelecek yabancı alıcılar, önemli ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek. Yabancı alıcılar, Bursa programı kapsamında Bursa Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi BUTTİM’i ve Bursalı firmaların üretim tesislerini de ziyaret edecek.

 

“ALIM HEYETLERİ KENTİMİZİN İHRACATINI ARTIRIYOR”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin ihracata dayalı kalkınma hedefleri doğrultusunda Bursa iş dünyasının rekabetçi ve ihracatçı kimliğine güç katmak için çalıştıklarını söyledi. Başkan Burkay alım heyeti programlarının Bursalı şirketlerin dünyaya açılmasına rehberlik ettiğini de belirterek, “Ticari Safari Projesi ve Ur-Ge Projeleriyle 80’i aşkın ülkeden 10 bin kişilik alım heyeti gruplarını Bursa iş dünyası ile buluşturmuş olduk. Üretim ve ihracatın merkezi Bursa, Türkiye’nin hedeflerine liderlik etmeyi sürdürecek” dedi.

 

“ÜRETİMİ YAKINDAN İNCELİYORLAR”

Bursalı firmaların alım heyeti programlarıyla yabancı alıcılara ürünlerini ve koleksiyonlarını sunma fırsatı bulduğunu ifade eden Başkan Burkay, “Yabancı alıcılar Bursa’da kaldıkları süre zarfında şirketlerimizin üretim tesislerini yakından inceleyerek işbirliği masasına oturuyorlar. Bursa’mızın tarihi ve kültürel zenginliklerini inceleme fırsatı bulan yabancı alıcılarımızın Bursa’ya olan ilgisi de her geçen gün artıyor. Bursa ekonomisine değer katan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bursa iş dünyası olarak daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve ihracat hedeflerimizle ülkemizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına el birliğiyle taşıyacağız” dedi.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM