USD
4,7193
EURO
5,4858
ALTIN
194,4013

BTSO, Bursa İş Dünyasını Tayland’a Taşıdı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Küresel Fuar Acentesi kapsamında üyelerini yeni pazarlarla buluşturmayı sürdürüyor. İhracata dayalı kalkınma hedefleri doğrultusunda bugüne kadar 130’u aşkın fuar organizasyonu gerçekleştiren BTSO, Bursa iş dünyası temsilcilerini şimdi de Tayland’a taşıdı.

BTSO, Bursa İş Dünyasını Tayland’a Taşıdı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Makine – metal sektöründe Asya kıtasının en büyük fuarı olan Metalex 2017, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenleniyor. Yaklaşık 900 firmanın stant açtığı ve 100 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edilmesi beklenen fuara, Bursa iş dünyası da 20 kişilik heyetle BTSO’nun Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında katıldı. Sektördeki yenilikleri yerinde inceleme fırsatı bulan BTSO üyeleri, fuar ziyaretlerinin yanı sıra ikili iş görüşmeleri de gerçekleştirdi. Bursa iş dünyası temsilcileri fuar kapsamında ayrıca Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdeviren Akgün’ün ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya katıldı.

 

“UZAKDOĞU’DA BÜYÜK FIRSAT VAR”

Tayland’da küçük ve orta ölçekli firmaları geliştirme ve destekleme kuruluşu OSMEP’in üst düzey yetkilileriyle birlikte fuar için Bangkok’ta bulunan Eskişehir Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Evren Dağdeviren Akgün, “Tayland’da 2018 yılı Türkiye Kültür Yılı olarak ilan edildi. Bu da Türkiye ile Tayland arasındaki ticaretin güçlendirilmesi için yeni bir fırsat anlamına geliyor” dedi. Akgün, BTSO’nun Türkiye’nin ihracat hedefleri doğrultusunda düzenlediği fuar organizasyonlarının önemine de değinerek, söz konusu etkinliklerin Türkiye’nin dış ticaretine büyük katkılar sağlayacağını kaydetti.

 

TAYLAND’A İLK FUAR ORGANİZASYONU

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Heyet Başkanı Hasan Gürses, Bursa iş dünyası olarak küresel pazarlardan daha fazla pay almak istediklerini söyledi. Bu kapsamda BTSO olarak 4 yıl önce Küresel Fuar Acentesi projesini hayata geçirdiklerini belirten Hasan Gürses, bu süreçte 130’dan fazla yurt dışı iş gezisi organizasyonu düzenlediklerini ve bu fuarlara 5 bini aşkın BTSO üyesini taşıdıklarını ifade etti. Türkiye ile Tayland arasında hem diplomatik ilişkilerin hem de ticaretin güçlendirilmesi için yoğun bir gayret olduğunu dile getiren Gürses, “Bizler de Bursa iş dünyası olarak bu pazardaki etkinliğimiz artırmak istiyoruz. Bu kapsamda Tayland’a ilk fuar organizasyonumuzu gerçekleştirdik. Firmalarımız, fuardan olumlu izlenimlerle ayrılıyor. Bazı firmalarımız yeni makine siparişleri de aldı. Bursa iş dünyamızın talepleri doğrultusunda fuar organizasyonlarımızı sürdürürek, kent ekonomisine katkılarımızı artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM