USD
4,7490
EURO
5,5598
ALTIN
198,8851

BTG’den akıllı ev projesi, İnventum

Modern ev teknolojilerini yakından takip eden BTG İnşaat, akıllı ev sistemlerini kullandığı İnventum projesini hayata geçirdi. Konutların akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarla takip edilebildiği İnventum’da eve giriş çıkışlar, güvenlik, enerji tüketimi ve evin her alanı uzaktan kontrol edilebiliyor.

BTG’den akıllı ev projesi,  İnventum
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BTG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Berat Göral, İnventum projesinde çağdaş ev teknolojilerinden yararlanarak konut sahiplerinin konfor alanlarını artırdıklarını ve yaşamını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi.
Projede “akıllı ev” teknolojilerinden yararlandıklarını aktaran Göral, şunları söyledi:

“İnventum projemizin önemli bir özelliği cephesi ve sosyal alanların gösterişli olmasının yanı sıra akıllı olması. Evin girişinde bulunan 10’’touch panel cep telefonu veya tablet ile entegre çalışıyor. Bu sayede akıllı bina senaryoları ile eve giriş/çıkışlarda ya da evin her alanı istenildiği gibi konforlu ortama çevrilebiliyor.

Haftalık senaryolarla evin enerji tüketimi azaltılıp, konfordan taviz verilmeden lüks yaşam devam edebiliyor. Alarm sistemi sayesinde belirlenen şifre ile aktif/pasif yapılarak kontrol sağlanabiliyor. Acil durum halinde evdeki alarm bilgisi cep telefonuna, tablete ya da güvenlik noktasına iletilebiliyor.”

GÖRAL: BTG KALİTE VE TEKNOLOJİ İLE ÇITAYI YÜKSELTİYOR

BTG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Berat Göral, projede özellikle çocuklar ve gençlerin sosyal yaşam olanakları için daha fazla alan oluşturduklarını dile getirerek, şu bilgileri verdi:

“İnventum projesinde açık/kapalı çocuk oyun alanları, futbol, basketbol sahaları ile birlikte yeşil alan, dinlenme alanları, koşu parkuru, açık kapalı havuz, fitness salonu, sauna gibi sosyal alanların ve günlük yaşamın ihtiyaçlarının karşılanacağı ticari alanlar yer alıyor. Ev sahiplerinin yaşamını değerli kılmayı ve hayatlarını kolaylaştırmayı hedeflediğimiz İnventum projesinin ayrıca bölgenin de sosyal yaşamına hareket getirecek.”

FERAHLIK VE KONFOR ÖN PALANDA

Berat Göral, İnventum projesinin bir başka avantajının da sunduğu ulaşım kolaylığı olduğunu kaydederek, “Proje konumu itibari ile üniversite, hastane, okul, market ve metro istasyonuna olan yakınlığı ile günlük yaşamı oldukça kolaylaştırıyor” dedi.

Kat planları ferahlığı ve konforu ön plana çıkaran İnventum’da 3+1 standart 156 metrekare, 3+1 ara dubleks 189 metrekare, 4+1 bahçe dubleks 206 metrekare, 4+1 köşe dubleks 261 metrekare daire tipleri bulunuyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM