USD
6,1955
EURO
7,0500
ALTIN
236,8118

“Bir Engellinin Günlüğü” yayında

2012 yılında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlık konutunun hemen yanında bulunan belediyeye ait basketbol sahasında,  arkadaşlarıyla basketbol oynayan lise öğrencisi  Kubilay Yılmaz, , smaç yaptığı potayı tutarak, bir süre asılı kalmış, yerinden sökülen potanın üzerine düşmesi sonucu ağır yaralanarak boyundan aşağısı felçli kalmıştı.

“Bir Engellinin Günlüğü” yayında
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Olayın ardından Bursa’da gerekli ilgi ve tedaviyi bulamayan aile Bursa’yı terk ederek Kocaeli’ne yerleşmiş ve Kubilay’ın tedavisini burada devam ettirme kararı almışlardı.

Olayın üzerinden 5 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen tedavi süreci devam eden Kubilay Yılmaz, geçtiğimiz günlerde engelli insanların yaşadığı sıkıntılara dikkat çekmek, tedavi için yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vermek  ve  diğer engelli insanları teşvik etmek amacıyla  youtube üzerinden Bir Engellinin Günlüğü adlı kanalını yayına soktu.

Yılmaz, paylaştığı videolar ile,  yaşadığı şehir, engelli bireylerin ihtiyaçları, hoşlanmadıkları şeyleri, deneyimlerini, kullandığı medikal aparatları ve engelleri kaldırma noktasındaki sosyal mesajlara yer veriyor.

Kubilay Yılmaz’ın Bir Engellinin Günlüğü  adlı youtube kanalına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Şansın bol olsun Kubilay.

https://www.youtube.com/channel/UC2apttdaU2cQ9WvYNN4KuEA

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM