USD
3,9232
EURO
4,6083
ALTIN
162,2068

Beyçelik Sektöründe İlklere İmza Atıyor

Beyçelik Gestamp’ın Tasarım Merkezi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Otomotiv Yan Sanayinde alanında ilk Tasarım Merkezi olarak onaylandı. Kalıp ve Ürün tasarım ve imalatı ile sac şekillendirme ve montaj konularında yeni ürün ve teknolojilerin geliştirileceği merkezde; ana sanayi ile ortak çalışmalar (co-designer), üniversiteler ile ortak çalışmalar, yenilikçi tasarımlar, endüstri 4.0 uygulamaları, ileri üretim yöntemleri tasarımı ve yeni teknoloji üretim çalışmalarında bulunularak sektöre öncülük edecek, verimliliği artırıcı yabancı teknolojilerin yerlileştirilmesi amaçlanıyor.

Beyçelik Sektöründe İlklere İmza Atıyor
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Otomotiv yan sanayi metal sektöründe kalıp, teçhizat ve komponent parça tasarlayan, geliştiren ve üreten Beyçelik Gestamp’ın Tasarım Merkezi Otomotiv Yan Sanayinde alanında ilk Tasarım Merkezi olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan onay aldı.

 

Nisan ayında Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulan Merkez uzman kadrosuyla birlikte tasarlayıp geliştirdiği ürünleri, yeni teknolojik araştırmalar ve test yöntemleri konusunda projelerini üniversite-sanayi işbirlikleriyle beraber sürdürüyor. Gerçekleştirilen projeler neticesinde elde edilen bilgi birikimi; yaygın etki sağlaması amacıyla konferans, sempozyum ve kongre gibi alanlarda paylaşılıp, yazılı ve görsel medya aracılığı ile kamuoyuna ulaştırılıyor.
Sektöründe İlklere İmza Atıyor

 

Beyçelik Gestamp 2009 yılında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde sektöründeki ilk Ar-Ge Merkezi’ni kurmuştu. Bugüne kadar 50’si müşteri işbirliği, 10’u üniversite işbirliği olmak üzere toplam 75 projenin gerçekleştiği Merkez’de konusunun uzmanı 47 araştırmacı çalışıyor.

 

 

 

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM