USD
3,9561
EURO
4,6439
ALTIN
162,7365

Belediye Personeline Trafik Eğitimi

Osmangazi Belediyesi’nde araç kullanan personele, trafik kuralları, doğru sürüş teknikleri ve araç bakımı konularında eğitim verildi.

Belediye Personeline Trafik Eğitimi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Osmangazi Belediyesi hizmet içi eğitim programlarına bir yenisini daha ekledi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Trafik Kuralları’ eğitimine personelin ilgisi büyük oldu. Osmangazi Belediyesi Meclis Salonu’nda iki oturum olarak gerçekleştirilen eğitime belediyede şoför olarak görev yapan 150 personel katıldı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Yalçın Okyay ve Bülent Duran tarafından verilen eğitimde, belediye personeline sürüş öncesi, sırası ve sonrasında araç bakımı ile uyulması gereken teknik ve genel trafik bilgileri, trafik kuralları hakkında genel bilgilendirme konularında eğitim verdi. Katılımcılar, araç fren sistemleri, takip mesafesi, hız sınırı, emniyet kemerinin önemi, kural ihlali ve riskli davranışlar, kavşaklarda geçiş hakkı ve kırmızı ışık ihlali, durma, duraklama, yolcu indirme ve bindirme, cep telefonu kullanımı ve güvenli sürücülük hakkında bilgilendirildi.

“TRAFİK KAZALARININ EN BÜYÜK NEDENİ DİKKATSİZLİK”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, trafikte çok dikkatli olmanın önemine vurgu yaparak, “Trafik kurallarına uyulmaması sebebiyle her yıl çok sayıda insan hayatını kaybediyor. Trafik kazalarının oluşmasında en büyük etken dikkatsizlik. Araç kullanırken cep telefonu ile konuşmak, sigara içmek gibi nedenler dikkatsizliğe ve kazaların meydana gelmesine neden oluyor. İnsan hayatı her şeyden önemli. Düzenlediğimiz bu eğitimler ile belediyede araç kullanan personelimizi trafik konusunda bilinçlendiriyoruz. Trafik konusunda ne kadar çok bilgi sahibi olursak kazaların ve can kayıplarının önüne geçmiş oluruz” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM