USD
4,6904
EURO
5,5067
ALTIN
195,5030

Bekir Develi’li  ‘Gençlik Buluşmaları’ etkinliğine yoğun ilgi

KADEM Bursa Temsilciliği tarafından düzenlenen ve Televizyoncu Bekir Develi’nin  ‘Gençlik Buluşmaları’ etkinliğine gençler yoğun ilgi gösterdi.

Bekir Develi’li  ‘Gençlik Buluşmaları’ etkinliğine yoğun ilgi
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Kadın ve Demokrasi Derneği  (KADEM) Bursa Gençlik Komisyonu,  Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nin Yıldırım Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği ‘Gençlik Buluşmları’nın konuğu Televizyoncu Bekir Develi, oldu.  Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programda kendi hayatından kesitler sunan Develi, gençlere tavsiyelerde bulundu. Gençlerin çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldığını aktaran Develi, “Özellikle teknolojik gelişmelerle birlikte dijitalleşen hayat gençlerimizi yalnızlaştırıyor.  Bundan dolayı çocuklarımız ve gençlerimiz yeterince sosyalleşemiyor” dedi.

 

 ZORLUKLAR SİZİ YILDIRMASIN

 

Gençliğinde kendisinin de bir çok sorunla karşılaştığını ancak hayat mücadelesinden hiç bir zaman vazgeçmediğini vurgulayan Develi, “Her insan gibi biz de sorunlarla karşılaştık, bu sorunlara teslim olmak yerine bunlardan ders alarak mücadelemize daha azimli bir şekilde devam ettik. Karşılaştığınız zorluklar sakın sizi vazgeçirmesin. Mesela; Bölüm birincisi olarak katıldığım mezuniyet töreninde diplomamı alırken, başörtülü olması sebebiyle, içeri alınmayan ve tel örgüler arkasından benim mezuniyet törenimi izlemek zorunda kalan annemin bakışlarını hiç unutmadım. Bu benim iş hayatımdaki en önemli motivasyonlarımdan birisi oldu. Bize göre sizler daha şanslısınız. Daha iyi koşullarda eğitim alıyorsunuz. Geçmişinden güç alarak, geleceğe yürüyen nesiller bu ülkeyi kalkındıracak. Bunan inancım tam” ifadelerini kullandı.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM