USD
3,9206
EURO
4,6495
ALTIN
162,6522

“Atla Terapi Merkezi’ engelli çocukların hizmetinde

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Türkiye Jokey Kulübü tarafından 4. Bursa’da kurulan ‘Atla Terapi Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

“Atla Terapi Merkezi’ engelli çocukların hizmetinde
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ailelerin ve çocukların katılımıyla bir şenlik havasında geçen açılış töreninde konuşan Vali Küçük: “ Böylesine güzel bir organizasyonda sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Meslek yaşantım boyunca engelli bireyleri olan ailelerin hep yanlarında olmaya çalıştım. Onların o güncel hayatta yaşadıkları zorlukları gördüm. Devlet ve toplum olarak onlara destek olmak birlerin boynunun borcu. Bugünde burada atın engelli çocuklarımızın tedavisine yardımcı etmen olarak kullanılması çok güzel bir uygulama. Tarih sahnesinde Türklerin her zaman yanında alan ve tarihe yön veren at, belki de en anlamlı rollerinden birisini burada tedavinin parçası olarak alıyor. Karacabey ilçemizde ki TİGEM işletmesinde de buna benzer bir terapi merkezimiz var. Ben projeye destek olan ve aramızda bulunan değerli sanatçımız Gülben Ergen hanımefendiye de şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından kurdelesi kesilen ‘Atla Terapi Merkezi’ engelli çocukların tedavilerine yardımcı olmak için misafirlerini bekliyor olacak.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM