USD
4,7490
EURO
5,5598
ALTIN
198,8851

Asıl Engel Zihinlerde

Merkezi Ankara’da bulunan HASVAK’ın yardım eli bu kez Bursa’ya uzandı. Bursa Nilüfer Belediyesi ve HASVAK Bursa Şubesi işbirliğiyle “HASVAK Sağlıklı Yaşam Parkı” hizmete girdi. Açılışta konuşan HASVAK Başkanı Engin Öztürk, “Mesafeler yardımlar için engel olamaz. Asıl engel; bu yavrularımıza, bu insanlarımıza duyarsız kalmak, yani zihinlerde ve kalplerde” dedi.

Asıl Engel Zihinlerde
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) Bursa Şubesi ve Nilüfer Belediyesi işbirliğiyle yapılan “HASVAK Sağlıklı Yaşam Parkı” düzenlenen törenle hizmete açıldı. Engelli bireylerin gönüllerince vakit geçirebileceği parkın açılışında konuşan Başkan Engin Öztürk, Ankara’dan Bursa’ya uzanan destek dokunuşunun anlamına değindi. Öztürk, “Mesafeler yardımlar için engel olamaz. Asıl engel; bu yavrularımıza, bu insanlarımıza duyarsız kalmak, yani zihinlerde ve kalplerde” ifadesini kullandı. “Onların bir gülüşü, bizim yüz gülüşümüze bedel” diyen Öztürk, Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey ve parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

HERKESE AÇIK

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise parkın 7’den 77’e engelli engelsiz tüm bireylere hizmet edeceğini, 700 metrekaresi yeşil alan olmak üzere toplam bin 470 metrekare alana sahip olduğunu belirtti. Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün eşi Ayşe Küçük ve Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör’ün de hazır bulunduğu açılış protokol üyeleri ve engelli bireyler tarafından birlikte gerçekleştirildi. HASVAK Bursa Şube Başkanı Fatma Küçüker de parkın spor aletleri, yürüyüş yolları  ve çocuk oyun alanlarıyla donatıldığını dile getirdi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM