USD
4,8053
EURO
5,6134
ALTIN
189,3185

Aktaş’tan Yeni Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Emniyette yapılan son değişikliklerle 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü görevine yükseltilerek İnegöl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan İlhami Araali’yi makamında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerini iletti.

Aktaş’tan Yeni Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yaklaşık 5 yıldır İnegöl Emniyet Müdürlüğü’nde çeşitli görevlerde bulunan İlhami Araali, Baş Komiser olarak geldiği İnegöl’de yapılan son değişiklikler sonucunda 4. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne yükselmişti. Araali, Bursa İl Emniyet Müdür Yardımcılığına atanan Şükrü Kaplan’ın ardından İnegöl Emniyet Müdürlüğüne atandı. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, görevine başlayan Araali’yi bugün beraberindeki meclis üyeleri ile birlikte ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması dileklerini iletti.

İNEGÖL YAŞANILASI BİR ŞEHİR
Ziyarette bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bugün meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber aslında bir süredir ilçemizde görev yapan ancak kısa bir süre önce Emniyet Müdürlüğü onaylanarak yeni Emniyet Müdürümüz olan çok değerli İlhami Beye hayırlı olsun ziyaretine geldik. Öncelikle kendisi için ailesi için ilçemizin ve ülkemizin huzur ve esenliği için bu görevlendirmenin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Her ilçenin, her şehrin ayrı bir değeri ve önemi vardır, kalitesi vardır. Ama İnegöl gerçekten yaşanılası güzel bir şehir. 256 bin nüfusuyla, ekonomisiyle, sanayisiyle, sosyokültürel yapısıyla, tarımıyla velhasıl tüm değerleriyle İnegöl gerçekten ülkemizin cennet köşelerinden bir tanesi” dedi.

HUZUR VE GÜVENLİK VARSA GÜZELLİKLER DE VAR
Şehri güzel kılan unsurlardan birinin de o şehrin güvenliği ve huzuru olduğuna vurgu yapan Aktaş, “Huzur ve güvenlik varsa ticarette vardır, ekonomi de vardır, sosyal hayatta canlıdır ve insanlar huzur içerisindedir. Bunu temin eden de şehir merkezlerinde çok değerli emniyet güçlerimiz. Ülkemizin her yerinde görev yapmak çok kutsal ama İnegöl gibi böyle zenginliklerin bulunduğu bir şehirde görev yapmak çok önemli bir olgu. Cenabı Allah İlhami Müdürümüze de bunu nasip etti. İnşallah görev süresi içerisinde İnegöl’de çok güzel hizmetlere imza atacağından zerre misali şüphemiz yok. Belediye olarak da her ne kadar yerel yönetim olarak görülsek de emniyet ayrı bir birim olarak görülse de çok ortak noktalarımız var. Zaman zaman belediyenin iş yapma kabiliyetleri içerisinde destek ve katkılarımız da mutlaka olacak. Bundan önceki müdürlerimizle de hep istişare içerisindeydik. Hepsi İnegöl’ün refahı ve huzuru içindi. İnegöl insanının esenlik içerisinde hayatını sürdürmesi içindi. Bundan sonra da bu artarak devam edecek. Ben bu vesileyle müdür beye tekrar hayırlı olsun diyorum. Kendisine kazasız belasız başarılarla dolu bir süreç diliyorum” diye konuştu.

TÜM GÜCÜMÜZLE İNEGÖL’ÜN HUZURU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
İnegöl Emniyet Müdürü İlhami Araali ise 2013 yılında Baş komiser olarak İnegöl’e geldiğini hatırlatarak “Daha sonra emniyet amiri oldum, müdür yardımcısı pozisyonunu aldım. Bu yıl da 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesi geldi ve akabinde de çok sevdiğim Şükrü Kaplan Müdürümüz İl Emniyet Müdür Yardımcılığına atandı onun atanmasıyla birlikte biz de burada İlçe Emniyet Müdürü olarak kaldık. Yaklaşık 5 yıldır buradayım. Tabiri caizse İnegöl’ün sokak sokak cadde cadde sorunlarını ve sıkıntılarını bizzat yerinde görmüş ve bu konuyla hemhal olmuş biriyim. Bunların bilincinde olarak görevimize başladık. Tüm gücümüzle İnegöl’ün değerine değer katmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnegöl büyük bir ilçe. İnşallah hep birlikte sorunları çözüme kavuşturacağız” dedi.

LAYIK OLMAYA ÇALIŞACAĞIZ
Araali, İnegöl’de görev yapmanın güzel bir duygu olduğuna da dikkat çekerek şuana kadar görev yaptığı en iyi iki ilçeden birinin İnegöl olduğunu ve kendisinin de İnegöl’e layık olmaya çalışacağını sözlerine ekledi.

Ziyarette Aktaş, İlhami Araali çiçek takdiminde de bulundu.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM