AKALAN KÖYÜNE YENİ İÇME SUYU HATTI

Bursa’nın Orhaneli ilçesine bağlı Akalan köyü bol içme suyuna kavuştu.

21 Ekim 2013 11:09 Okunma:

Bursa’nın Orhaneli ilçesine bağlı Akalan köyü bol içme suyuna kavuştu.
Mevcut içme suyunun köyün ihtiyacını karşılayamaması üzerine 8 kilometre mesafedeki Gürlek mevkiinde yeni bulunan 3 kaynaktan Akalan’a su getirildi. İçme ve kullanma suyu hattının boruları Bursa İl Özel İdaresi ve Orhaneli Kaymakamlığı’nın imkanlarıyla temin edildi.
Yeni su şebekesinde incelemelerde bulunan AK Parti İlçe Başkanı Cemil Demir, “Ülkemizde ve bölgemizde yaz aylarının kurak geçmesi sebebiyle bazı köylerimizde içme suyu ve kullanma suları yetersiz kaldı. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın su ihtiyaçlarının giderilmesi için hummalı bir çalışma başlattık. Merkez Akalan köyünde 8 kilometre uzaklıktaki Gürlek mevkiinde 3 ayrı noktada bulunan kaynakları birleştirerek köylümüzün su sıkıntısını giderdik. Partimizin yola ve suya verdiği önemi herkes görüyor” dedi.
İçme suyu hattı inşaatında Bursa İl Özel İdaresi’nin iş makineleri kullanılırken, 8 kilometrelik boruları köylüler imece usulü çalışarak döşedi.

BENZER HABERLER

Obama’dan Erdoğan’a haber!

ABD Başkanı Barack Obama’nın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Kobani’ye havadan yapacakları yardımla ilgili bilgi verildiği açıklandı.

Başbakan bugün açıklayacak!

İç güvenlik reformu bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından AK Parti grup toplantısında açıklanacak.

Dakikalarca öpüştüler!

Nurgül Yeşilçay, geçtiğimiz günlerde yanında genç bir erkekle Nişantaşı'nda görüntülenmiş ve "Arkadaşız" açıklaması yapmıştı.

Cesare Prandelli’den yönetime çağrı!

Cesare Prandelli, "Mali açıdan sıkıntıdayız. Size 6 ay hiçbir ödeme yapamayacağız" diyen kulüp yöneticilerine bu cevabı verdi.

Cemaat’e alkış yok!

HSYK üyeliğini kazanan yargı mensupları, YSK'da düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Acil servis karantinaya alındı!

Eyüp Devlet Hastanesi Acil Servis’i, "Mers virüsü" şüphesiyle karantinaya alındı.

“MERS” virüsü şüphesi

İSTANBUL (AA) - Eyüp Devlet Hastanesi Acil Servisi, ”MERS” virüsü şüphesi taşıyan bir hasta nedeniyle karantinaya alındı. Hac dönüşü 73 yaşındaki...

Halkalı gümrük sahasında yangın

İSTANBUL (AA) – Küçükçekmece’de, Halkalı Gümrük Müdürlüğü sahasındaki tekstil ve kozmetik malzemelerin olduğu bir antrepoda yangın çıktı. Hasara neden olan yangın, itfaiye...

Sakarya’da trafik kazası: 4 yaralı

SAKARYA (AA) - Akyazı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında biri bebek, 4 kişi yaralandı. Adapazarı’ndan Hendek istikametine giden Ömer Usta’nın kullandığı 54...