AHISKALILARDAN “SESSİZ YÜRÜYÜŞ”E DAVET

Ahıskalılar Kültür Derneği, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek, 17 Kasım 2013 Pazar günü yapacakları ‘Sessiz Yürüyüş’e davet...

15 Kasım 2013 12:10 Okunma:

Ahıskalılar Kültür Derneği, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek, 17 Kasım 2013 Pazar günü yapacakları ‘Sessiz Yürüyüş’e davet etti.
İnegöl Ahıskalılar Kültür Derneği Başkanı Mehmet Taş, 17 Kasım Pazar günü saat 14.0’de, Ahıska Türklerinin yurtlarından sürgün edilmelerinin 69. yıldönümü dolayısıyla çeşitli faaliyetler planladıklarını belirterek, Başkan Alinur Aktaş’ı ve halkı yürüyüşe beklediklerini kaydetti.
Ahıska Türklerinin çok zorluklar çektiğini anlatan Taş, “1993’ten sonra ülkemize gelen Ahıskalı’ların hala sıkıntıları devam ediyor. Oturma izinleri, vatandaşlık, çalışma izinleriyle alakalı ciddi sıkıntı yaşıyorlar. Ayrıca, insanlarımızın hiçbir soysal güvenceleri yok. Dernek olarak bunların çözümüne de katkı yapıyor ve mücadele ediyoruz. Büyüklerimizden de bu konuda destekler bekliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız etkinliklerle de dikkatleri bu konuya çekmek istiyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İnegöl AVM önünde başlayıp, Atatürk anıtı önünde son bulacak yürüşüye katılma sözü verdi.

BENZER HABERLER

Bülent Arınç’tan operasyon açıklaması!

“Çözüm süreci hepimizin konusudur. Bu konu üzerinde sözü söyleyecek kim varsa, katkı sağlayacak kim varsa onlarda sürece dahil...

2015’te emekli memur ne kadar kazanacak?

Yıl sonlarında memurların emeklilikle ilgili hesaplamalarında kullanılan değişiklik olduğu için emekli olacak memurların emekli aylıkları değişecek.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’yla tokalaştı; Erdoğan uzaktan el salladı!

Şeb-i Arus'ta bir araya gelen liderler Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu tokalaştı ve bir süre sohbet etti.

Erol Büyükburç izdivaç programına katıldı!

Star TV’nin gündüz kuşağında hafta içi her gün yayınlanan ve sunuculuğunu Sinem Yıldız’ın yaptığı ‘Hayat Sevince Güzel’ programına bugün...

Ayakkabıdan sonra zehirli tişört alarmı!

Antalya’da tişört ithal eden bir firmanın ürünlerinde, kansere neden olduğu belirtilen ‘aromatik amin’ maddesi tespit edildi.

Bonzaiye 401. kurban!

Bonzai kullandığı iddia edilen liseli Meriç, hayatını kaybetti.

Bursaspor Başkanı Bölükbaşı’ndan zehir zemberek sözler!

Recep Bölükbaşı, Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda Centone Karagümrük'le 1-1 berabere kaldıkları maçtan sonra Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF) eleştirdi.

CHP Bursa Milletvekili Euro’ları havaya saçtı!

TBMM Genel Kurulu'nda Euro'ları havaya saçtı.

Meclis’te 17-25 Aralık protestoları!

Paralar saçıldı, dövizler asıldı...

Koç’tan Bursa’da dev anlaşma!

Marmarabirlik, Koç Grubu bünyesindeki Düzey Pazarlama A.Ş. ile anlaştı.