AHISKALILARDAN “SESSİZ YÜRÜYÜŞ”E DAVET

Ahıskalılar Kültür Derneği, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek, 17 Kasım 2013 Pazar günü yapacakları ‘Sessiz Yürüyüş’e davet...

15 Kasım 2013 12:10 Okunma:

Ahıskalılar Kültür Derneği, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret ederek, 17 Kasım 2013 Pazar günü yapacakları ‘Sessiz Yürüyüş’e davet etti.
İnegöl Ahıskalılar Kültür Derneği Başkanı Mehmet Taş, 17 Kasım Pazar günü saat 14.0’de, Ahıska Türklerinin yurtlarından sürgün edilmelerinin 69. yıldönümü dolayısıyla çeşitli faaliyetler planladıklarını belirterek, Başkan Alinur Aktaş’ı ve halkı yürüyüşe beklediklerini kaydetti.
Ahıska Türklerinin çok zorluklar çektiğini anlatan Taş, “1993’ten sonra ülkemize gelen Ahıskalı’ların hala sıkıntıları devam ediyor. Oturma izinleri, vatandaşlık, çalışma izinleriyle alakalı ciddi sıkıntı yaşıyorlar. Ayrıca, insanlarımızın hiçbir soysal güvenceleri yok. Dernek olarak bunların çözümüne de katkı yapıyor ve mücadele ediyoruz. Büyüklerimizden de bu konuda destekler bekliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız etkinliklerle de dikkatleri bu konuya çekmek istiyoruz” dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, İnegöl AVM önünde başlayıp, Atatürk anıtı önünde son bulacak yürüşüye katılma sözü verdi.

BENZER HABERLER

Kadına şiddete karşı yürüdüler!

Nilüfer`de kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü`nde şiddeti protesto etmek için yürüdü.

Lastik ayakkabıdan sonra 140 lira ayıbı!

Recep Gökçe'ye 140 TL'lik yoksulluk yardımı bağlandı.

Uludağ`a ünlü yağacak!

Uludağ`da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Whitefest etkinliklerinin yıldızları belli oldu.

Kendini yakmak istedi!

İstanbul`da döverek öldürdüğü 3 yaşındaki çocuğunu Bursa`da çöplük alana gömdüğü iddia edilen şüpheli baba, diğer 4 çocuğuna da devlet...

Muhteşem selfie!

Halit Ergenç, dizi için hazırlanan sergide heykeliyle ‘selfie’ çekti.

MHP’den ilginç askerlik teklifi!

MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, akademisyenlerin askerliklerini üniversitelerde yapabilmeleri için kanun teklifi verdi.

Çalışanın maaşına devlet garantisi!

İŞKUR bünyesindeki fon, maaşını alamayan işçilerin 3 aylık ücretini ödüyor

Bursa’ya kar ne zaman yağacak?

Bursa'da kar yağışının 8 Aralık'ta başlayacağı tahmin ediliyor.

Kobani’nin yüzde 90′ını ele geçirdiler!

"ÖSO ve peşmerge destekli bazı Kürt gruplar, Kobani'nin yüzde 90'ında denetimi sağladı."