USD
4,8045
EURO
5,6126
ALTIN
189,5212

2017-2018 eğitim ve öğretim yılına “Merhaba” dediler

Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, Özlüce, Ataevler ve Bademli Kampüslerinde düzenlenen törenlerle 2017-2018 eğitim ve öğretim yılına merhaba dedi.

2017-2018 eğitim ve öğretim yılına “Merhaba” dediler
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Yönetici, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda velinin hazır bulunduğu törenle birlikte yeni eğitim-öğretim yılının ilk zili çaldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler eğitim ve öğretimin önemini anlatan şiirler okuyarak, ilk ders heyecanını katılımcılarla paylaştılar.

Törenin açılış konuşmasını yapan Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut, “2017-2018 eğitim ve öğretim yılının açılışında burada siz değerli öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımızla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizi tatile yollarken onlara; dinlenmelerini ve eğlenmelerini söylemiştik. Çünkü bunu fazlasıyla hak etmişlerdi. Şimdi yine aynı heyecan ve şevkle yeni döneme başlamalarını istiyoruz. Bizler, sizleri beklerken daha iyi bir eğitim için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Fiziki anlamda en yeterli ortam oluşturuldu. Bunu anlamlı kılacak olan sizlerin sosyal, bilimsel ve davranışsal anlamdaki gelişiminizdir” şeklinde konuştu.

Özel Bursa Kültür Okulları olarak öğrencilerine en iyi eğitimi vermek hedefinde olduklarını da belirten Zafer Bulut, “Bu yıl sizlere yine Türkçe’yi, Fen Bilgisini, Matematiği, Yabancı Dili, Sanatı ve Sporu öğreteceğiz. Ama bunların yanı sıra ilk olarak öğrenmeniz gereken şey; iyi insan olmak. İşte biz sizlere ilk etapta iyi insan olmayı öğreteceğiz. Sonra da bütün derslerde başarıyı yakalayacağız. Son 16 yıldır ortaokulda yakalanan başarı grafiğinin bu yıl lisede de

yakalanabilmesi adına tüm hazırlıklar ve planlamalar yapıldı. İnşallah bundan sonra da sizinle bu başarıyı sürdüreceğiz” dedi.

Öte yandan törende 6. sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan arkadaşlarına çiçek takdim ederek, onların heyecanlarına ortak oldu.

 

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM