USD
3,9239
EURO
4,6514
ALTIN
163,0516

16 Nisan Siyasi İstiklal Savaşıdır

Bir konferansa katılmak üzere İnegöl’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Topçu, “16 Nisan siyasi istiklal savaşıdır” dedi.

16 Nisan Siyasi İstiklal Savaşıdır
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Uluslararası Alija Düşünce Derneğinin İnegöl’de düzenlediği konferansa katılmak üzere ilçemize gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı Yalçın Topçu, program öncesi İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti. Uluslararası Alija Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Sert ve yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği Yalçın Topçu, ziyareti sırasında 16 Nisan’da yapılacak referanduma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Ziyaret sırasında konuşan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın çalışma arkadaşı olduğu için Topçu’dan çok ciddi istifade edeceklerini kaydederek “Çok değerli büyüğümüz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Yalçın Topçu ağabeyimiz bugün Alija Düşünce Derneğinin düzenlediği konferans neticesinde İnegöl’e geldi. İnşallah bu akşam artık son 30’lu günlere girdiğimiz referandum sürecinde, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin önemli açıklamalar yapacaktır. Bizatihi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın çalışma arkadaşı olması hasebiyle de bu akşam kendisinde çok ciddi istifade edeceğimize inanıyorum. Kendilerine hoş geldiniz diyorum” dedi.

İNEGÖL ANADOLU EBRUSUNUN BİR NUMUNESİDİR

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu ise İnegöl’ün kendileri için bir çiçek bahçesi olduğunu kaydederek “Sanayinin ve tarımın adeta başkenti. Biz gittiğimiz il ve ilçelerde Cumhurbaşkanını temsil ettiğimiz için bir takım ziyaretlerde bunuyoruz. İnegöl ceddimiz Turgutalp’in fethettiği ilçemizdir. İnegöl Anadolu ebrusunun bir numunesidir. Ebru bir kere yapılır bir daha bozulmaz. İnegöl’ün ebru benzetmesindeki kastımız budur. Binlerce yıldır her etnik köken, ay yıldızlı bayrak altında bir ve beraber yaşıyor. Bu Anadolu’daki Ebrunun numunesi olan İnegöl, her zaman bir olmuştur. Tankların altına yatanlar, ezanların susmaması bayrağımızın inmemesi için canını feda ettiler. Hep beraber bu elin eşkıyasının yaptığı vahşete karşı dur dedik” dedi.

16 NİSAN TIPKI 15 TEMMUZ GİBİ SİYASİ İSTİKLAL SAVAŞIDIR
16 Nisan’ın siyasi istiklal savaşı olduğuna vurgu yaparak konuşmasını sürdüren Topçu, şöyle devam etti: “16 Nisan tıpkı 15 Temmuz gibi siyasi istiklal savaşıdır. Evet verenler cennetlik, hayır verenlerde cehennemlik diye bir şey yoktur. Bu Hayır tarafında duran FETÖ ve PKK sözcülerinin yapmış olduğu toplumu kamplaştırmak için bir iftiradır. Hayır oyu verenler de demokratik hakkını kullanacaklar. Hayır oyu veren vatandaşlara sesleniyorum; ay yıldızlı bayrak altında kıyamete kadar beraber yaşama kararlılığında olan vatandaşlarımız… Hayır verebilirsiniz ama sağınıza solunuza bir bakın bakalım kiminle o hedefe gidiyorsunuz. Terör örgütlerine ne oluyor da ‘Tayyip Erdoğan’ın kafasını yüzde yüz hayır diyerek duvara vuracağız’ deniliyor. Vatandaşımızın kimlerle durduğunu bilmesi gerekir. İnşallah 16 Nisan milletimizin geleceği değil sadece medeniyet coğrafyamızın geleceği içinde hayırlara vesile olacak. Bu işten hayır çıkacak inşallah. Onların hayırsız hayrı değil. Hayır değil hayır çıkacak inşallah. Sadece Ankara’da değil Arakan’daki çocuk, Kosava’daki, Bosna’daki kardeşimiz, Filistin’deki yavrumuz, Suriye’de yukarıdan atılan bombalarla parça parça olan evlatlarımız da bu işten büyük bir fayda görecekler. Ankara’nın siyasi istikrarı sağlanırsa, siyasi istikrarı sağlanmış bir Ankara ekonomik, siyasi olarak daha güçlü olacak. İnşallah 16 Nisan bu milletin evlatlarına güveni, huzuru, refahı getirsin.”

AY YILDIZA DÜŞMANLIK HERKESE KAYBETTİRMİŞTİR
Hollanda ile yaşananların hatırlatılması üzerine Topçu, “Tarihe iyi baksınlar; ay yıldıza düşmanlık herkese kaybettirmiştir. Ay yıldızla dostlukta fayda vardır. Hollanda gibi bir ülkenin, Türkiye Cumhuriyeti gibi bir devletle, terör örgütlerine partnerlik yaparak düşmanlık etmesi Hollanda’nın bizzat vatandaşlarına kaybettirir. Üstlerine, atlarını ve itlerini saldıkları insanlar kendi vatandaşlarıdır. Köpekleri tarafından ısırttıkları Hollanda ordusunda askerlik yapmış birisidir. Hollanda halkı sanıyorum ki siyasi akıl tutulması ile karşı karşıya olan iktidarlarını mutlaka sorgulayacaklardır. Bu seçimlerin neticesi zaten onu gösterdi. Hollanda halkının hak ve menfaatleri Türkiye Cumhuriyeti devleti ile dostlukla geçer. Türkiye Cumhuriyeti devleti kendine yapılan en ufak bir şeyin karşılığını verecek güç ve kuvvettedir. Bunlar gerek diplomasi gerek siyasi gerek diğer yönüyle karşılığı verilecektir. Zaten Cumhurbaşkanımız bunu en üst noktadan ifade ediyor. Benim vatandaşımın üstüne köpekler salarak ısıttırdın ki, o senin de vatandaşındı, bunun hesabını ödeyeceksin. Hollanda bunun hesabını ödeyecek. Hollanda demokrasiyi çiğnemenin örneğini bir kez daha ortaya koydu. Sebrenitsa’da tecavüz ettiler, katlettiler. Şimdi de kendi vatandaşlarının üzerine at-it sürüyorlar. Ne için yapıyorlar bunu? Başka bir ülkede stratejik ortağı olduğu, uluslararası anlaşmalarla beraber oldukları Türkiye gibi bir ülkedeki bir seçim meselesi yüzünden. Bunun devlet veya siyasi akıl ile alakası yoktur. Hollanda inşallah önce devlet olmayı başarır. Devlet olduğu zaman Türkiye ile bu tip işlere girmeyeceğini anlar. Devlet gibi davranmadı. Türkiye’den bunun karşılığını her noktada alacaklar” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Başkan Aktaş ve Cumhurbaşkanı Başdanışman Topçu karşılıklı hediye takdiminde bulundu. Aktaş Topçu’ya tablo hediye ederken, Topçu ise Aktaş’a gümüş tespih hediye etti.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM