USD
6,0197
EURO
6,9241
ALTIN
229,3776

11 Ülkenin Öğrencileri, Cumalıkızık’ı keşvetti.

Lions 118-K Yönetim Çevresine bağlı kulüplerden Koza Lions Kulübü, 11 ülkeden gelen 12 öğrenciye Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk Yörük köylerinden Cumalıkızık’ı gezdirdi.

11 Ülkenin Öğrencileri, Cumalıkızık’ı keşvetti.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Koza Lions Kulübü, Uluslararası Lions kulüplerinin organizasyonuyla gerçekleştirilen Gençler Arası Değişim (GAD) programı kapsamında, Hollanda, Mısır, Danimarka, İtalya, Hong Konk, Brezilya, Tayvan, Cezayir, Hırvatistan, Norveç ve Litvanya’dan gelen 12 öğrenciyi, Osmanlı İmparatorluğu’nun Bursa’daki ilk yerleşim yerlerinden olan ve Unesco tarafından koruma altına alınan Cumalıkızık Köyü’ne götürdü.

Gençlerle beraber Cumalıkızık’ın tarihi güzelliklerini gezen ve gençlerle birlikte Osmanlı mutfağının tadını çıkaran  Koza Lions Kulübü Başkanı Yurdanur Selen, yabancı öğrencileri misafir etmekten dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Selen, “Koza Lions kulübü olarak hizmet dönemimizi böyle güzel ve renkli bir etkinlikle açtık. Gençlere Bursa’nın hem tarihini hem de Türk mutfağının güzelliklerini gösterdik. Umarım onlar da evlerine dönünce bizlerden ve Bursa’dan övgü dolu sözlerle bahsederler” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM